O slevě

Co voucher obsahuje:

- Odborná konzultace včetně přiložení dvou piavic lékařských.

- V ceně aplikace jsou zahrnuty sterilní materiály na ošetřená místa – 2 převazy.

- V rámci voucheru lze dokoupit pro tuto aplikaci pijavice lékařské za zvýhodněnou cenu 160,-Kč.

- Pro ošetření jsou používány laboratorní pijaviky lékařské s certifikátem o původu, který je na přání k doložení.

- Ošetření provádí certifikovaný hirudoterapeut.

- Ošetření NELZE podstoupit v případě jakékoliv alergie na hmyz.

 

 

Na co je vhodná léčba pijavicemi:

- alergie, altróza, astma

- bolesti kloubů a svalů

- cirhoza jater, cysty

- diabetes, nadměrná tvorba vrásek

- detoxikace, obezita

- exzémy, endometrióza, epilepsie

- gynekologické onemocnění, neplodnost

- hnisavé onemocnění kůže, hemoroidy, hučení v uších

- chronická: hepatitida, bronchytida, rýma, zácpa

- krevní podlitiny a otoky, křečové žíly, pooperační stavy

- úrazové a poúrazové stavy

- lupénka, hnisavé onemocnění kůže, vředy

- migréna, mikrochirurgie, myomy

- nespavost, neuralgie, neurologické choroby

- plastická chirurgie, vrásky, celulitida

- poruchy prokrvení končetin, trombóza

- před a po infarktový stav, roztroušená skleróza

- urologické onemocnění

- vysoký krevní tlak

- zánět: slinivky brišní, žil, nervů, očí, uší, orgánů

- zelený zákal

- žaludeční vředy

 

Kdy je naopak léčba pijavicemi nevhodná:

 

- při hemofilii – poruchách srážlivosti krve

- v těhotenství

- u novorozenců a malých dětí

- při užívání léků na ředění krve či léků s obsahem olova

- při anémii – těžké chudokrevnosti

- při alergii na hirudin, histamin nebo na bodnutí hmyzem

- při poruchách hojení ran

- při vysokém stádiu cukrovky

 

Podmínky slevy

  • Platnost poukazu do 30.03.2020
  • Počet poukazů na osobu není omezen!
  • Otevírací doba: Po-Pá: 8.00-20.00, So-Ne: 10.00-18.00. ( Po předešlé rezervaci)
  • Podrobnější dotazy k proceduře směřujte na tel. 773 176 568
  • Termín návštěvy si zarezervujte předem pouze TELEFONICKY na tel. 773 176 568
  • Na každé zmeškané volání reagujeme zpětným voláním
  • Službu lze čerpat pouze s vytištěným VIP kuponem
  • Zrušení termínu minimálně 24 hodin před domluveným termínem. Minimální doba objednání: 14 dní před koncem platnosti poukazu.

Podrobnosti Slevy

Výhody hirudoterapie a indikace pro její použití


Samozřejmě, že všelék na všechny nemoci neexistuje, protože už nevěříme na pohádky. I přesto však existuje nástroj, který můžeme nazvat univerzálním lékem. Nejsou to žádné magické pilulky, ani elixír mládí … Jsou to pijavice. Ano, slyšeli jste dobře, tyto malé pijavice dokáží vyléčit mnoho nemocí, dokonce najdou využití i v kosmetice.

 

Na fotce naše klintka před aplikací, po šesté aplikaci a při 7 hirudoterapii...

 

Už to tak bývá, že obyvatelé českých zemí jsou často nepřístupní novým věcem a bojí se toho, co neznají. A to se týká i pijavic. Přitom existuje tolik příkladů ze zahraničí či z historie, které nám ukazují, že pijavice jsou pro nás velmi užitečné. V rámci detoxikačního programu pijavice používala například populární americká herečka Demi Moorová. Pijavice si nechal dobrovolně přisávat také slavný operní pěvec Andrea Bocelli, který tyto malé parazity používal na posílení hlasivek. Navzdory těmto příkladům zůstává postoj českého zdravotnictví k pijavicím spíše přehlíživý.

 

 

Jak léčba pijavicemi probíhá?

Označené místo se lehce poklepe a je na něj položen kužel s pijavicí. Pijavice na těle drží dvě přísavky umístěné na protilehlých částech těla a kousnutí jí usnadňují čelisti s chitinovými zuby, které ji umožní provedení chirurgicky přesného řezu do hloubky 1,5 mm. Ponechají se na místě 30 až 40 minut. Pokud pijavice neodpadne sama, odstraní ji hirudoterapeut.

 

 

Hirudoterapie není v žádném případě bolestivý zákrok. Kousnutí je vnímáno jak píchnutí komárem či tenkou jehlou. Pijavice navíc ihned poté vypustí pod kůži enzym, který působí jako lokální anestetikum. Po ukončení sezení může místo krvácet 3 až 24 hodin, ale jen proto, že zmíněný enzym působí proti srážení krve.

Za vaši krev léčivý dárek

Pijavice saje krev a zároveň vypouští několik desítek bioaktivních látek, které mají léčivé účinky. Představa mnoha lidí, že léčí pouze vysáním krve jako při kdysi používaném pouštění žilou, je mylná, sliny pijavic mají protizánětlivé, antibakteriální, detoxikační a zklidňující účinky. Kromě toho působí proti bolesti, zmenšují otoky, snižují tlak, rozpouštějí krevní sraženiny, podporují prokrvení kapilár, obnovují poškozené cívky v tkáních a orgánech, zvyšují aktivitu imunitního systému a zlepšují bioenergetický stav organismu.

Jejich sliny odbourávají tuky, celulitidu a obnovují krevní oběh

 

Celé tajemství je, že ve slinách pijavic jsou obsaženy biologicky aktivní látky - enzymy. Je jich přibližně 150, ale jako součást léčby celulitidy jsou nejdůležitější z nich  hyaluronidázy a lipázy. Mají velký terapeutický efekt. 

Hyaluronidase - Enzym podporjící štěpení ​​hmoty proniká do pojivové tkáně a dalších biologicky aktivních látek v lidském těle. Lipázy štěpí tuk,  není tedy třeba dalšího vysvětlení.

 

Účinky:

 

- ředí krev, brání tvorbě sraženin, zpevňují cévní stěnu, regulují krevní tlak a hladinu cukru v krvi, pomáhají léčit záněty

- antisklerotické účinky (látky na zpevnění a úpravu elasticity stěny cévy)

- přírodní antibiotika = bioaktivní látky ze slin pijavice

- hirudin (sloučenina proteinové povahy zabraňující srážení krve, brání tvorbě krevních sraženin a rozkládá je, roztahuje vlásečnice a vyvolává místní znecitlivění)

- destabiláza (enzym proti srážení krve, působí na rozložení sražené krve)

- prostaglandin (regenerace cév a regulace hladiny cukru v krvi a krevního tlaku)

- histamin (tlumí alergické reakce a ovlivňuje žaludeční sekreci, pomáhá léčit záněty)

- bdelin (protizánětlivé účinky)

- gilantin (ředí krev a má účinky proti metastázám)

 

 

 

 

Kde se vůbec vzaly bioaktivní látky?

 

Během milionů let se pijavice vyvíjela a přizpůsobovala se prostředí a podmínkám pro přežití. Musela se vyrovnat s hustou krví zvířat, na kterých se přiživovala. Krev dávných zvířat byla hustá a trombotická, proto pijavice vyvíjela enzymy, které jí pomáhali krev zředit. Zároveň se musela vyrovnávat s bakteriemi obsažené v krvi zvířat, na kterých se živila. Musela však v sobě krev i udržet čerstvou, aby se na ní mohla přiživovat i několik měsíců. Hlavní úlohou látek z pijavice je sterilizování a zušlechťování krve. Tak se stala živou továrnou na výrobu bioaktivních látek. Jde téměř o 150 aktivních látek.

 

Hirudin

 

Sloučenina bílkovin a proteinů, která zabraňuje srážení krve, brání tvorbě trombozy a rozkládá ji, kromě toho roztahuje vlásečnice a vyvolává místní znecitlivění. Jeho silné působení je dosáhnuté díky souhře více látek ve slinách pijavice, i hementin, hementerin zároveň antistatin. Pijavice produkuje též pseudohirudin, který se skládá z 45 aminokyselin a nemá antikoagulační vlastnosti, narozdíl od hirudinu. Hirudin se v krvi poměrně rychle rozkládá, během první hodiny po odsátí je to až 70-80%. U osob s některými chorobami krve je hirudin nejlepším silným antikoagulantem. Proto pomáhá při cevních chorobách a odstraňuje neléčitelné vředy. Prakticky pomůže okamžitě.

 

Destabiláza

 

Je to enzym charakteristický silným účinkem na srážení krve, působí na rozkládání sražené krve. Destabiláza obsahuje též unikátní sloučeninu Prostaglandin. Výrazně regeneruje krevní cévy, zažívací trakt a též reguluje hladinu cukru v krvi. Největší záhadnou vlastností je "samoregulace" tlaku krve. Vysoký tlak snižuje a nízký tlak zvyšuje. Tento efekt je předmětem vědeckého zkoumání.

Je nenahraditelným lékem klasické medicíny, nezanechává vedlejší účinky a cévy zůstávají chráněné. Často se používá při léčbě šedého zákalu.

 

Histamin

 

Patří mezi biogenní aminy. Biogenní aminy jsou nízkomolekulární organické zásady, které jsou přítomné ve všech živých organismech. Histamin vzniká bakteriálním odbouráním aminokyseliny - histidinu. Přirozeně se vyskytuje i v lidském organismu a jeho účinky se projevují při alergické reakci, kdy se uvolňuje ve velkém množství. Úloha histaminu v průběhu fyziologických dějů zatím není známa, jeho hlavní funkcí je ale regulace mikrocirkulace v tkáních působením na H receptorech stěn cév.

 

Gilantin

 

Jedná se o bílkovinu kontrolující množství síry. Působí jako antikoagulant i silný lék proti metastázám.

 

Apyráza

 

Je silný enzym upravující lepkavost krve.

 

Lipáza a esteráza

Jedná se o látky rozkládající tuky. Vyléčí i intimní problémy

 

 

Díky tomu se pijavice osvědčily zejména při léčbě hemoroidů, krevních sraženin, křečových žil, vysokém tlaku, chronických bolestech a zánětech. Neumí si je vynachválit ani lidé se srdečně-cévními chorobami a gynekologicko-urologickými obtížemi, jako i chirurgové při spojovacích procedurách.

 

Pijavice na doma

Pokud se vám pijavice zalíbí, klidně si je můžete přivést i domů. Stačí jim skleněná nádoba s čistou vodou, jedinou podmínkou je, aby nebyla chlorovaná. Když budete vodu vyměňovat každé dva dny a z času na čas hosty nakrmíte vlastní krví, už jim nic nebude chybět ke štěstí, ovšem pijavice vždy musí být pouze pro jednoho člověka!

Komplikované diagnózy se musí konzultovat s lékařem. 

 

Jak probíhá hirudoterapie?

Pijavice byly již před 300-400 lety první a hlavní lék na všechny neduhy, bez ohledu na symptomy. Někteří autoři podrobně popisují postup léčby s pijavicemi, který může být trochu i děsivý. Jaká je tedy terapie pijavicemi? Je pozoruhodné, že velmi pěkná a pohodlná.

V prvé řadě je třeba poznamenat, že kdysi byly pijavice opravdu všelék na všechno. Dnes se medicína pohybuje mílovými kroky vpřed a pijavice se již nepoužívají náhodně. Před sezením je nutné označit přibližnou polohu pijavic, i když popravdě pijavice samy o sobě dobře vědí, kde zakousnout. Po označeném místě se lehce poklepe do jemného zarudnutí a pak je tu aplikován malý kužel s pijavicí. Poté, už dělá pijavice všechno ostatní.

Hirudoterapie trvá 40 až 80 minut, z nich cca 30-40 min jsou pijavice na těle dokud sama nespadne nebo ji hirudoterapeut odstraní. Nemusíte se bát, že byste od bolesti ztratili vědomí nebo zůstali v němém zděšeni. Ano, budete cítit zakousnutí, ale je to spíše pocit jako když vás píchne komár nebo tenká jehla. Hned po kousnutí pijavice vstřikuje pod kůži speciální enzym, který působí na principu lokální anestezie. Kousnutí po sezení může ještě pár dní jemně krvácet, ale už to nebolí a není to nic neobvyklého. Je to proto, že tento enzym brání srážení krve.

Mechanismus účinku pijavice

Mechanismus účinku pijavice můžeme přirovnat k lokální anestezii a pijavice jsou vlastně zkušeným chirurgem. Správně identifikují slabá místa v těle pacienta a efektivně s nimi zachází. Jako skalpel pijavicím slouží jejich zuby. Ano, i přesto, že pijavice patří do třídy annelida, v průběhu své existence se jim vyvinuly čelisti s chitinovými zuby. Přestože tyto drobné zuby a čelisti jsou jako tři malé mlýnské kameny jsou tato zařízení dostatečně přesné pro řez hloubky 1,5 mm. V době sání zároveň vypouštějí anestetikum, speciální enzym, který otupuje bolest. Sání pijavice tak připomíná jemné píchnutí jehlou.
Pijavice, jako správný lékař, nezapomíná na bezpečnost. Aby byla operace úspěšná potřebuje stabilitu a přesnost. To zajišťují dvě přísavky v protilehlých částech těla, kterými se přisaje k tělu pacienta. Odpojí se obvykle sama, po tom, co se nasytí.
I když ani jedna pijavice na světě nemá žádný lékařský diplom, zkušenějšího lékaře najdeme jen těžko. Příběh hirudoterapie začal přece už před narozením Krista...

Otázky a Odpovědi pro tuto Slevu

Studio eXtreme

V Hůrkách 15, Praha 5
(v bezprostřední blízkosti metra Hůrka)
Tel.: +420 777 123 456

www.studio-extreme.cz

Otevírací doba:
Po - Pá: 08:00 - 20:00 hod.
Ne: 10:00 - 18:00 hod.

Rezervace termínu POUZE
PONDĚLÍ AŽ PÁTEK
OD 10:00 DO 16:00

Výborná dostupnost z celé Prahy i okolí:
- 10 minut z centra města
- metro a bus Hůrka
- bezproblémové parkování 


Zvětšit mapu